MFHP הדף הראשון  
 

 

  סיפורי נרניה - המסע בדורך השחר

 

 
 

חידון נרניה

החידון סגור !

תודה לכל הגולשים שענו על השאלה:
איך קוראים לספינה?

התשובה היא: דורך השחר

שמות הזוכים:

שם ישוב
מיכאל מודיעין
הדר הרצליה
רחל ירושלים
מור חיפה
יאיר תל-אביב
ליאת רשל"צ
אלעד מעלה מכמש
איריס תל-אביב
אושרית קריית ים
אריאל גני תקווה

כל הזוכים ברשימה יקבלו
זוג כרטיסים לסרט "סיפורי נרניה - המסע בדורך השחר"!
 


צפייה מהנה!

סיפורי נרניה

סיפורי נרניה - המסע בדורך השחר

כוכבי סיפורי נרניה

נרניהסיפורי נרניה: המסע בדורך השחר
The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn Treader

במאי: מייקל אפטד
תסריט: כריסטופר מרקוס, סטיבן מקפילי, מייקל פטרוני
הפקה: אנדרו אדאמסון, מארק ג'ונסון, פיליפ סטויאר
מוסיקה: דיוויד ארנולד
צילום: דנטה ספינוטי
עריכה: ריק שיין

שחקנים:
ליאם ניסן – קולו של אסלן
טילדה סווינטון – המכשפה הלבנה
סיימון פג – קולו של ריפיצ'יפ
בן בארנס – המלך כספיאן
סקנדר קינס – אדמונד פבנסי
ג'ורג'י הנלי – לוסי פבנסי

ארה"ב 2010
אורך הסרט: 115 דקות

הסרט יוקרן בתלת מימד דיגיטלי בבתי קולנוע נבחרים באנגלית ובדיבוב לעברית.
וגם בגרסה רגילה בדיבוב לעברית


הנכם מוזמנים לחזור אל התיקווה והקסם של העולם האהוב של סי. אס. לואיס – בסרט התלת ממדי החדש "סיפורי נרניה: המסע בדורך השחר".
אדמונד ולוסי, יחד עם בן דודם יוסטוס, נבלעים לתוך ציור אשר מעביר אותם בחזרה לנרניה אל סיפונה של האוניה המרהיבה, "דורך השחר". הם חוברים אל המלך כספיאן ואל העכבר הלוחם ריפיצ'יפ למשימה אשר גורל נרניה כולה תלוי בה. הנוסעים האמיצים עומדים מול הפיתויים הגדולים ביותר כשהם שטים בין איים מסתוריים, מתמודדים מול אויבים ויצורים מסוכנים ומתאחדים עם חברם ומגנם, האריה הגדול, אסלן.
הסרט החדש מבוסס על הספר השלישי בסדרת נרניה של סי. אס לואיס, שיצאה לאור בין 1950 ל-1956. הספרים נמכרו בכ-100,000,000 עותקים בכל העולם ותורגמו ללמעלה מ-50 שפות. הסרט המבוסס על הספר הראשון, "האריה המכשפה וארון הבגדים" היה אחד הסרטים הרווחיים ביותר ב-2005. ב-2008 יצא הסרט השני, "הנסיך כספיאן" שהיה אחד משוברי הקופות הגדולים של השנה.
החודש עולה בכל העולם, בתלת ממד, הסרט השלישי, "סיפורי נרניה: המסע בדורך השחר", שנוצר בשיתוף פעולה בין אולפני פוקס וחברת וולדן מדיה. הבמאי מייקל אפטד, שביים בין השאר את "גורילות בערפל", "העולם אינו מספיק" ו"בתו של כורה הפחם", קיבל על עצמו להוביל את הסרט החדש, בעוד שאנדרו אדמסון שביים את הסרטים הקודמים, נשאר בסרט השלישי בתפקיד מפיק.
השחקנים משני הסרטים הקודמים שחזרו גם לסרט הנוכחי הם ג'ורג'י הנלי שמגלמת את לוסי פבנסי וסקאנדר קיינס כאדמונד פבנסי. טלידה סווינטון נותנת הופעת אורח בלתי נשכחת כמלכה הלבנה. מהסרט השני, בן בארנס חוזר לתפקיד כספיאן. השחקן הלונדוני המתבגר וויל פולטר (הבן של רמבו") מגלם את יוסטוס, בן דודם המעצבן של לוסי ואדמונד. הקומיקאי הבריטי סיימון פג מדבב את ריפיצ'יפ, העכבר האמיץ, וליאם ניסן חוזר לדבב את האריה רב העוצה, שליט נרניה, אסלן.

הסיפור
הספר "המסע בדורך השחר" יצא לאור ב-1952, השלישי בסדרת שבעת הספרים של נרניה שכתב סי. אס. לואיס.
הסיפור מתרחש שלוש שנות נרניה אחרי המאורעות של "הנסיך כספיאן". בעולם שלנו, שני האחים הבוגרים של משפחת פבנסי נמצאים הרחק – פיטר באוניברסיטה, וסוזן בארה"ב בטיול עם הוריה, ורק לוסי ואדמונד, נאלצים להתארח ליד קיימברידג' אצל קרובי משפחתם - משפחת סקראב. השנה 1943, ואנגליה נמצאת במלחמה. אבל האתגר הגדול ביותר שעומד בפני לוסי ואדמונד זה לסבול את בן דודם יוסטוס שבז לסיפוריהם הפנטסטיים על ממלכת נרניה. יום אחד השלושה מוצאים ציור של אוניה ששטה בלב ים. האוניה מוזרה למראה – בקדמתה ראש דרקון, באחוריה זנב מסולסל, ובירכתיים - כנפי דרקון מקופלות. לתדהמתם הרבה, הציור מתעורר לחיים, ונחשול ענק פורץ ממסגרת התמונה, וממלא את כל החדר במים.
השלושה כמעט טובעים, וניצלים ברגע האחרון על ידי נוסעי הספינה, שאותה מנהיג ידידם הוותיק, כספיאן (שבינתיים הפך מנסיך למלך) ששמח מאוד לראות שוב את חבריו. לוסי ואדמונד נרגשים לחזור אל הארץ בה הם נחשבים למלכים, אבל דודנם יוסטוס הרבה פחות מרוצה מהמקום החדש בוא הוא נמצא. השלושה לומדים כי המלך כספיאן נמצא בשליחות: הוא נדר למצוא את שבעת אדוני טלמאר, חבריו הטובים ביותר של אביו שנרצח, שנמלטו לאחר שדודו הרשע עלה לכס השלטון.
מסעם ייקח אותם לחמישה איים מסתוריים, שכל אחד מהם מסתיר סוד אפל ומאתגר את נוסעי הספינה בסכנות ומפלצות שונות. כספיאן וצוותו יגלו את הסכנה הגדולה מכולם - ערפל ירוק ומרושע, שיכול להשתלט על גופם של אנשים וגרוע מכך, על מחשבותיהם.
קוסם חכם וזקן בשם קוריאקין מסביר לכספיאן ולגיבורים שלנו, שכדי לנצח את הערפל הירוק הם חייבים למצוא בין האיים את שבעת האדונים ואת חרבותיהם הקסומות שניתנו להם על ידי אסלן בכבודו ובעצמו כדי להגן על נרניה. ללא שבע החרבות נרניה, והם עצמם, יושמדו.
"לאורך המסע, כספיאן, יוסטוס, לוסי ואדמונד וכל צוות האוניה יעמדו מול אתגרים רבים והרפתקאות, ויתמודדו עם פיתויים. כל דמות תפגוש את הפיתוי הגדול ביותר עבורה", אומר הבמאי מייקל אפטד. "פחד ופיתוי הם הנושאים העיקריים שאיתם יתמודדו הדמויות. הסרט מזכיר לנו שאנו חייבים להכיר את עצמנו כדי להתמודד עם פחד ופיתוי. גם זה, הוא חלק מהתהליך של להפוך לבוגר".

דורך השחר
"חרטומה היה מוזהב, וצורתו ראש דרקון שואג. היה לה תורן אחד ומפרש גדול ורבוע, שצבעו סגול עמוק. צדי האוניה, אותם יכולתם לראות היכן שכנפי הדרקון המוזהבות הסתיימו, היו ירוקים".
מהספר "המסע בדורך השחר", פרק 1

"דורך השחר היא יותר מתפאורה. היא דמות". אומר המפיק מארק ג'ונסון. "זהו הסט המרשים ביותר בו הייתי בחיי. במובן מסוים האוניה אייקונית כמעט כמו אסלן. כשראיתי אותה בנויה לחלוטין לראשונה, והלכתי בה, החוויה היתה ממש כמו שדימיינתי אותה כשהייתי ילד וקראתי את הספר".
מעצב ההפקה בארי רובינסון, החל את העבודה על הסרט ב-2008, ממש עם סיום העבודה על "הנסיך כספיאן". רובינסן קיבל השראה מרפליקה של האוניה של קפטן קוק, האנדבור, שנמצאת בנמל סידני, אוסטרליה (זו הספינה הראשונה מאירופה שהגיעה לאוסטרליה). "ביקרנו בספינה כדי לקבל את התחושה שלה", אומר רובינסון. "השתמשנו במידות של האנדבור כקנה מידה לדורך השחר. אחרי העיצוב הראשוני, ציירנו רישום שלה בקנה מידה אמיתי על אחד הקירות של אולפני הצילום. מייקל אפטד התבונן ואמר שהיא צריכה להיות ארוכה בעוד 7 מטרים", נזכר רובינסון.
הספינה נבנתה על ידי קבוצה של בוני אוניות ממקסיקו סיטי במשך 21 שבועות. עלותה היא 2.7 מיליון דולר, והשתתפו בבנייתה ועיצובה למעלה מ-400 אנשים.

על השחקנים
ליאם ניסן – קולו של אסלן
ניסן, שהיה מועמד לפרס האוסקר כשחקן הטוב ביותר על גילום דמותו של אוסקר שינדלר בסרטו עתור האוסקרים של סטיבן שפילברג "רשימת שינדלר", הוא אחד השחקנים הבינלאומיים הבולטים ביותר בשנים האחרונות. בין הסרטים בהם השתתף: "דארקמן", "מלחמת הכוכבים - אימת הפנטום", "כנופיות ניו יורק", "אהבה זה כל הסיפור", "קינסי", "ארוחת בוקר על פלוטו", "ממלכת גן עדן", "בטמן מתחיל", "צוות לעניין", "שלושת הימים הבאים" ועוד.
טילדה סווינטון – המכשפה הלבנה
סווינטון זכתה בפרס האוסקר על משחקה בסרט "מייקל קלייטון". היא היתה מועמדת לפרס גלובוס הזהב על משחק בסרט "מים עמוקים" בשנת 2001. היא השתתפה בסרטים רבים ביניהם: "סיפורי נרניה: האריה המכשפה וארון הבגדים", "אורלנדו", "קונסטנטין", "אדפטיישן", "ונילה סקיי", "החוף", "אהבה היא השטן", הסיפר המופלא של בנג'מין באטון", "לקרוא ולשרוף", "אני אהבה" ועוד.

סיימון פג – קולו של ריפיצ'יפ
פג השתתף בסרטים "מת על המתים", "גריינדהאוס", "לרוץ בשבילה", "לילה טוב", "שוטרים להוטים", "משימה בלתי אפשרית 3", "סטאר טרק", "שבועת השחקנים", "אנשי המסיבות".

בן ברנס – המלך כספיאן
בן בארנס, השתתף בסרט הקודמים בסדרת נרניה "הנסיך כספיאן". הוא השתתף גם בסרטים "דוריאן גריי" על פי ספרו של אוסקר וויילד, "אבק כוכבים" ו"קלת דעת".

דיבוב לעברית

שחקנים ראשיים:
נועם טל - יוסטאס
דניאל מגון - אדמונד
לירון לב – הנסיך כספיאן
אליענה מגון - לוסי
גלעד קלטר - ריפיציפ
יואב בר לב - דריניאן
יורם יוספסברג - אסלן

שחקנים נוספים:
דב רייזר
יעקב בוך
עמי מנדלמן
יהויכין פרידלנדר
יסמין עיון
מיכל רשף
צביקה שוורצברג
גדי לוי
צביקה פורמן
אורנה כץ
לורה שופוב
תום שוורצברג
מיכאל עינב
יונתן מגון
אלי לולאי
זהר סדן
חנן רוזן
עפרון אטקין
רונית בקרמן
אורלי קטן


תרגום
עמרי כהן

טכנאי קול
נדיה כהן
חיים אדן

מפיק ראשי
אמי בכר

מנהלת הפקה
יעל אללוף

בימאי דיבוב
עפרון אטקין

הפקת דיבוב
וידאופילם אינטרנשיונל

 

תקנון התחרות:

1. כללי:

 1.1      דף הבית הראשון שלי (להלן: "עורכת התחרות") מכריזה על הפעילות נושאת הפרסים ("התחרות") באתר דף הבית הראשון שלי ("האתר").

 1.2 הפעילות פתוחה לכל הגולשים באשר הם, למעט עובדי עורכת התחרות ובני משפחותיהם.

 1.3 התחרות תחל ביום ג   712/10 בשעה 8:00 ותסתיים ביום מוצ"ש  11/12/10 בשעה 24:00 ("תקופת הפעילות").

 1.4 עורכת התחרות רשאיות להפסיק את התחרות ללא הודעת מוקדמת.

 1.5  עורכת התחרות רשאיות לשנות כל מועד הנקוב בתקנון זה לפי ראות עיניהן.

 1.6 בכל מקרה של סתירה ו/או אי התאמה בין תקנון זה לבין כל פרסום אחר מכל סוג ומין, יגברו  הוראות תקנון זה והן אשר תקבענה. המודעות והפרסומים השונים הם לנוחות המשתתפים בלבד.

 1.7  בהשתתפות בפעילות מאשר המשתתף כי הוא מסכים לתקנון זה ולתקנון אתר דף הבית הראשון שלי המופיע בכתובת    http://www.myfirsthomepage.co.il/mfhp/terms.htm ("תקנון האתר"), וכן פוטר את עורכת התחרות מכל טענה, דרישה או תביעה הקשורה, במישרין או בעקיפין, עם התחרות, בלא יוצא מהכלל.

2כללי התחרות:

 2.1  במשך תקופת הפעילות תפרסם עורכת התחרות חידון בנושא הסרט ספורי נרניה והגולשים יוזמנו לענות על החידה שתפורסם.  

2.2. אופן ההשתתפות במבצע: יש לענות נכונה על החידה המופיעה באתר אשר נשאלת בקשר ל"ספורי נרניה " בתום המענה יש למלא את בקשת ההשתתפות בדף האתר הנ"ל ולשלוח את הטופס באמצעות כפתור השליחה המופיע בתחתית הדף באתר.

. 2.3הזכייה: המשתתפים במקומות ה20,40,60,80,100,120,140,160,180,200,
מבין המשתתפים שתשובתם
הנכונה על החידה הנ"ל נקלטה במערכת האתר, יזכו בפרס.

2.6 הפרס: זוג כרטיסים לסרט נרניה   ,הכרטיסים תקפים לימי חול א-ד לבתי הקולנוע של רשת רב חן
בהם מוקרן הסרט ויס פלאנט חיפה

2.7 הפרס יישלח לזוכים בדואר

2.8 בנוסף, עורכת התחרות רשאית להתנות את קבלת הפרס בחתימה של ההורה/האפוטרופוס החוקי של הזוכה על מסמכים (לאחר שהזדהה)
2.9
 שימו לב: בעצם השתתפותכם במבצע אתם וההורים שלכם או האפוטרופוס החוקי שלכם (להלן:"ההורה") מסכימים לאמור בתקנון זה ומאפשרים לנו לעשות שימוש בפרטים שמסרתם לידינו במסגרת ,תחרות זו על מנת לפרסם את זכייתכם באתר ו/או בכל מדיה אחרת, ללא הגבלה, אם וככל שנחפוץ בכך.
 

3.         זוכים ופרסים:

3.1 ההודעה על הזכייה תימסר לזוכה על פי שיקול דעתה הבלעדי והמוחלט של דף הבית הראשון שלי באחד (או יותר) מן האמצעים הבאים: כתובת הדואר האלקטרוני או טלפון או מסר אישי באתר ("ההודעה על הזכייה").

3.2 זוכה אשר לא אותר תוך זמן סביר ו/או לא ישיב להודעה על הזכייה ייחשב כמוותר על זכייתו, יאבד את זכותו לקבלת פרס כלשהו ולא תהא לו כל טענה ו/או דרישה ו/או תביעה בגין אובדן הזכות כאמור.

3.3 הפרסים הינם אישיים ואינם ניתנים להסבה לאחר, להחלפה, לשינוי או להמרה בכסף ולא בשווה כסף ולא בכל פרס או מוצר אחר.

3.4 עורכת התחרות שומרת לעצמה את הזכות להוסיף, לגרוע, ולשנות את  הפרסים ולהציע פרס חלופי באותו ערך, על פי שיקול דעתן הבלעדי.

3.5 הפרסים ניתנים ע"י כרמל רבינוביץ ולה האחריות הבלעדית מימושם לגבי כל נושא הקשור לפרסים עצמם, ומבלי לגרוע מכלליות האמור, לרבות מתן הפרסים, טיבם ותוצאות מימושם. מוסכם על המשתתף בתחרות כי לדף הבית הראשון שלי לא תהיה כל אחריות בעניינים אלו.

4.         פטור מאחריות:

4.1    המשתתף מצהיר בזאת, כי אין ולא תהיה לו ולכל הבאים בשמו או מטעמו, כל טענה ו/או  דרישה ו/או תביעה כלפי עורכת התחרות, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה, בין היתר, בכל הקשור והמתייחס לתחרות. 

 4.2  עורכת התחרות, מנהליה, עובדיה וכל מי מטעמה, אינם אחראים בכל צורה שהיא לגבי תקלות כלשהן בניהול התחרות.

 4.3 התחרות נסמכת, בין היתר, על אמצעי מחשוב ותוכנות מחשב, אשר אינן חסינות מכל טעות או תקלה. עורכות התחרות אינן מתחייבות כי התחרות תקוים ללא תקלה, שגיאה, נפילה או טעות, ולמשתתף לא תהיה כל טענה או תביעה כתוצאה מכך.

מבלי לגרוע מכלליות האמור, מוצהר במפורש כי ההשתתפות בתחרות הינה לצורכי שעשוע, וכי עלולות ליפול טעויות בתחרות, וכי בכל מקרה ההשתתפות בתחרות לא תקים למשתתף כל עילה, טענה או תביעה הקשורה במישרין או בעקיפין עם התחרות, ניהולה, תוצאותיה ו/או כל הכרוך בה.

עורכת התחרות, מנהליה, עובדיה וכל מי מטעמה, אינם אחראים בכל צורה שהיא לגבי תקלות כלשהן, עקב ביצוע לקוי של השירותים הקשורים בספקי שירותים, או עקב גורמים שאינם תלויים בהם.

 

5.   תנאים נוספים

 5.1    עורכת התחרות רשאיות להפסיק בכל עת, ולאלתר, מכל סיבה שהיא, לפי שיקול דעתן המוחלט והבלעדי, את התחרות, כולה או כל חלק ממנה, ו/או לשנות את תנאיה ו/או כל אחד מהמועדים הנקובים בה

 5.2     עורכת התחרות שומרות לעצמן את הזכות לעכב ו/או לבטל את מסירת הפרסים מכל סיבה שימצאו לנכון

 5.3    עורכת התחרות רשאית (אך אינה חייבת) שלא למסור כל פרס למשתתף ו/או לפסול הצבעות למשתתף (כולן או חלקן) שעולה חשש כי זכה ו/או דורג בתחרות תוך ביצוע מעשה של זיוף, מרמה, עבירה בחוסר תום לב, או כל פעולה אשר נחשדת שנועדה לעקוף את הוראות תקנון זה, גם אם היה זוכה אף ללא אותו מעשה, וגם אם אותו מעשה בוצע בקשר עם פעילות אחרת של האתר.   

המשתתף מסכים לתקנון זה ופוטר את עורכת התחרות מכל טענה, דרישה או תביעה הקשורה, במישרין או בעקיפין, בקשר עם התחרות ו/או הזכייה או אי הזכייה בה, בלא יוצא מהכלל.

חידון נרניה

 mfhp

 

 
תגיות: סרט, אנימציה, נריהת סרט, חידון

  תקנון MP ביגו MP בנות  MP בנים  MP משחקים MP הורדות MP טלויזיה MP  מעריב לילדים MP פסטיגל MP כוכבים  
  מוגובי MP הדרדסים MP מזרחי MP קרקס MP ערוץ דיסני MP קסמים MP מסנגר MP עולמות וירטואלים MP פוקימון MP ספורטיבי  
  עולם החלל MP בית לסין
ילדים
MP רדיו לילדים MP   MP פורומים לילדים MP מפת אתרים MP אינדקס
אתרים
MP בניית אתרים לילדים MP קנדי קראש MP עולם הילדים  
  דף הבית MP אתרי בנות MP ערוץ הילדים MP יומנו של חנון MP אפליקציות  טרנדים MP                    
 

מפת אתר - מה באתר דף הבית הראשון שלי:בניית אתרים לילדים, יום הולדת ,בונבי שידוני , דפי צביעה לסוכות ,מוגובי, קייטנה, אתרי ילדים, שימושון משפחה ,ציורי ילדים, חוגים לילדים, דף הבית, קטנטנים, פאזלים, אתגרים, וובקינז משחקים לילדים: עולם המשחקים, באבלס משחקים , משחקי ילדים, משחקים של פעם, אתרי משחקים משחקי בנות: משחקי איפור, משחקי הלבשה, עיצוב חדרים, בניית בובות, משחקי בישול, הלבשת בובות, נסיכות, בניית בובות, סרטים נסיכות, משחקי צביעה, משחקי תפקידים, הלבשת כלות אקשן :בן 10, משחקי מרוצים, משחקי יריות, משחקי ספורט, משחקי כדורגל, משחקי ארקייד, משחקי חשיבה, משחקי טיסה, משחקי פעולה יצירה: צביעה במחשב, דפי צביעה, עוגות יום הולדת, עוגת דורה, צביעה ויצירה, אתרי צביעה, כרטיסי ברכה, יצירה לילדים, פעילות יצירה, חזרה ללימודים חגים: ראש השנה,סוכות,סתיו,חנוכה,ט"ו בשבט,יום המשפחה,פורים,אביב,פסח,יום העצמאות,שבועות,יום ירושלים, קיץ טלוויזיה: ערוץ הילדים, ערוץ דיסני, כמעט מלאכים, דייגו, בנות הים, דרדסים, דורה ובוץ, בראץ, ברבי, בוב הבנאי, בוב ספוג, ווינקס, פסטיגל 2013,פסטיבל פסטיגל, מותק של פסטיבל עוד: MyFirstHomePage, אופטומטריסט שירי ילדים, מתכונים לילדים ביגו:  בנות, בנים, משחקים, הורדות, טלויזיה, פסטיגל, עולמות וירטואלים, גסטין ביבר, פייסבוק , עולם הטרנדים , סדרות וכוכבים , מזרחי מעריב לילדים:  קומיקס בדיחות חידות המומחה, בוחן עצמי  מומלץ: פליקס - דף הבית הראשון שלי חדשים ומומלצים: עולם המשחקים, עולם משחקי בנות , עולם הסרטים , סידה ודן, הדרדסים,
 משחקי כדורים
דפי צביעה לחנוכה, אפליקציות לילדים


//