ספר מומלץ: סבא השמן וסבא הרזה  מאת: ליהיא לפיד
     
 

 
 
 
ספר ילדים חדש - סבא השמן וסבא הרזה

החידון סגור

 
 
 


ספר ילדים חדש - סבא השמן וסבא הרזה
מאת: ליהיא לפיד
איורים: יזהר כהן

"אני חייבת יום אחד לשבת ולעשות סדר בתמונות הישנות, אמרתי לעצמי, ואז היום הזה הגיע. פיניתי לי יום כדי לסרוק את כל התמונות הישנות, ולהכניס אותן לבטן הגדולה של המחשב. פתחתי את הקופסא הישנה שלקחתי מהבית של ההורים שלי, והיא הייתה שם. ראשונה.
התמונה של אח שלי ושלי עם סבא השמן, בטיול ההוא.
ופתאום חזרו אלי כל הזיכרונות. הטיול לסיני, החודש שבאנו אליו לתל אביב ואיך הלכנו לים. ואז נזכרתי בסבא הרזה, בשקט שלו.
כן, שני הסבים האלו הם הסבים האמיתיים שלי.
והם חלק לא רק מהנוף והזיכרונות של ילדותי, הם גם חלק ממי שאני היום.
כמו שהסבים של הילדים שלנו, הם חלק ממי שהם יגדלו להיות".
ליהיא לפיד.


"יֵשׁ לִי שְׁנֵי סַבָּאִים, וְלִשְׁנֵיהֶם קוֹרְאִים אַבְרָהָם.
כָּל אֶחָד מֵהֶם הִסְתַּדֵּר לֹא רַע עִם הַשֵּׁם שֶׁלּוֹ,
עַד שֶׁאֲנִי הִגַּעְתִּי לָעוֹלָם וְהִתְחַלְתִּי לִשְׁאֹל שְׁאֵלוֹת.
רצִיתִי לָדַעַת אֵיזֶה סַבָּא יָבוֹא הַיּוֹם, אוֹ לְמִי אֵלֵךְ אַחַר הַצָּהֳרַיִם,
והַתְּשׁוּבָה "סַבָּא אַבְרָהָם" לֹא עָזְרָה לִי בִּכְלוּם, כִּי הָיוּ לִי כאלו שְׁנַיִם.
וְאָז, יוֹם אֶחָד, כְּשֶׁאַחַד הָאַבְרָהָמִים בָּא, רצתי אליו וצָעַקְתִּי: "הִנֵּה סַבָּא הַשָּׁמֵן!"

ככה מתחיל ספר הילדים החדש של ליהיא לפיד. הסיפור הזה מבוסס על שני הסבים שלה, והוא אמיתי. באמת היו לה שני סבים שלשניהם קראו אברהם. אחד מהם היה שמן ואחד רזה, ובכלל הם היו הכי שונים זה מזה שאפשר בכלל. "סבא השמן היה מלא שמחת חיים", היא מספרת, "איש של הרפתקאות וחוויות ענקיות. הוא לקח אותי ואת אחי, כשהיינו בני שש-שבע, לשבוע לסיני. שרצנו בחופים וטיילנו בסנטה קתרינה. היינו איתו ולא פחדנו ולא דאגנו. ויותר מזה- ההורים שלנו לא דאגו. כי הוא היה גדול מהחיים, חזק וחד פעמי. הוא אכל את החיים בשמחה ובאהבה".

"וְזֶה הָיָה רַק עִנְיָן שֶׁל זְמַן עַד שֶׁלְּסַבָּא אַבְרָהָם הַשֵּׁנִי הִתְחַלְתִּי לִקְרֹא סַבָּא הָרָזֶה".

סבא הרזה היה אחר. שקט ורציני. הם היו אחד ההיפך של השני.
סבא השמן וסבא הרזה הם טיפוסים שונים לגמרי. האחד הוא איש צחקן, שתמיד מחפש הרפתקאות, ממציא סיפורים וחולם חלומות. השני הוא איש מסודר, שומר על הבריאות וחושב מחשבות רציניות.
וככה הנכדה שלהם אוהבת אותם ונהנית מכל העולמות.
אבל יום אחד הסבאים שלה מתחלפים פתאום.
איך זה קורה, והאם היא תצליח להחזיר לכל אחד מהם את הניצוץ הייחודי לו?

העיתונאית והסופרת ליהיא לפיד, מחברת רב המכר לחש הקסמים, העניקה בילדותה כינויים מיוחדים לשני הסבים שלה. עכשיו היא מעניקה להם ספר שכולו אהבה וגעגועים, המלווה באיוריו הנפלאים ומלאי החוכמה של יזהר כהן.

ליהיא לפיד
 

קטעים מתוך הספר

 

ליהיא לפיד סבא שמן סבא רזה

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

תקנון התחרות:
1. כללי:
 1.1      דף הבית הראשון שלי (להלן: "עורכת התחרות") מכריזה על הפעילות נושאת הפרסים ("התחרות") באתר דף הבית הראשון שלי ("האתר").
 1.2 הפעילות פתוחה לכל הגולשים באשר הם, למעט עובדי עורכת התחרות ובני משפחותיהם.
 1.3 התחרות תחל ביום  א 17/7/11 בשעה 05:00 ותסתיים במוצש     20/7/11 בשעה 24:00 ("תקופת הפעילות").
 1.4 עורכת התחרות רשאיות להפסיק את התחרות ללא הודעת מוקדמת.
 1.5  עורכת התחרות רשאיות לשנות כל מועד הנקוב בתקנון זה לפי ראות עיניהן.
 1.6 בכל מקרה של סתירה ו/או אי התאמה בין תקנון זה לבין כל פרסום אחר מכל סוג ומין, יגברו  הוראות תקנון זה והן אשר תקבענה. המודעות והפרסומים השונים הם לנוחות המשתתפים בלבד.
 1.7  בהשתתפות בפעילות מאשר המשתתף כי הוא מסכים לתקנון זה ולתקנון אתר דף הבית הראשון שלי המופיע בכתובת http://www.myfirsthomepage.co.il/mfhp/terms.htm ("תקנון האתר"), וכן פוטר את עורכת התחרות מכל טענה, דרישה או תביעה הקשורה, במישרין או בעקיפין, עם התחרות, בלא יוצא מהכלל.
2. כללי התחרות:
 2.1 במשך תקופת הפעילות תפרסם עורכת התחרות חידון בנושא  והגולשים יוזמנו לענות על החידה שתפורסם.  
2.2. אופן ההשתתפות במבצע: יש לענות נכונה על החידה המופיעה באתר אשר נשאלת בקשר לפעילות בתום המענה יש למלא את בקשת ההשתתפות בדף האתר הנ"ל ולשלוח את הטופס באמצעות כפתור השליחה המופיע בתחתית הדף באתר.
. 2.3הזכייה: המשתתפים במקומות ה 60,100,140 , 20,  מבין המשתתפים שתשובתם הנכונה על החידה הנ"ל נקלטה במערכת האתר, יזכה בפרס.
2.6 הפרס: הספר סבא שמן סבא רזה מאת ליהיא לפיד
2.7 הפרס -  ישלח בדואר
2.8 בנוסף, עורכת התחרות רשאית להתנות את קבלת הפרס בחתימה של ההורה/האפוטרופוס החוקי של הזוכה על מסמכים (לאחר שהזדהה)
2.9  שימו לב: בעצם השתתפותכם במבצע אתם וההורים שלכם או האפוטרופוס החוקי שלכם (להלן:"ההורה") מסכימים לאמור בתקנון זה ומאפשרים לנו לעשות שימוש בפרטים שמסרתם לידינו במסגרת ,תחרות זו על מנת לפרסם את זכייתכם באתר ו/או בכל מדיה אחרת, ללא הגבלה, אם וככל שנחפוץ בכך.
3. זוכים ופרסים:
3.1 ההודעה על הזכייה תימסר לזוכה על פי שיקול דעתה הבלעדי והמוחלט של דף הבית הראשון שלי באחד (או יותר) מן האמצעים הבאים: כתובת הדואר האלקטרוני או טלפון או מסר אישי באתר ("ההודעה על הזכייה").
3.2 זוכה אשר לא אותר תוך זמן סביר ו/או לא ישיב להודעה על הזכייה ייחשב כמוותר על זכייתו, יאבד את זכותו לקבלת פרס כלשהו ולא תהא לו כל טענה ו/או דרישה ו/או תביעה בגין אובדן הזכות כאמור.
3.3 הפרסים הינם אישיים ואינם ניתנים להסבה לאחר, להחלפה, לשינוי או להמרה בכסף ולא בשווה כסף ולא בכל פרס או מוצר אחר.
3.4 עורכת התחרות שומרת לעצמה את הזכות להוסיף, לגרוע, ולשנות את הפרסים ולהציע פרס חלופי באותו ערך, על פי שיקול דעתן הבלעדי.
3.5 הפרסים ניתנים ע"י ההפקת  ולה האחריות הבלעדית מימושם לגבי כל נושא הקשור לפרסים עצמם, ומבלי לגרוע מכלליות האמור, לרבות מתן הפרסים, טיבם ותוצאות מימושם. מוסכם על המשתתף בתחרות כי לדף הבית הראשון שלי לא תהיה כל אחריות בעניינים אלו.
4. פטור מאחריות:
4.1 המשתתף מצהיר בזאת, כי אין ולא תהיה לו ולכל הבאים בשמו או מטעמו, כל טענה ו/או  דרישה ו/או תביעה כלפי עורכת התחרות, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה, בין היתר, בכל הקשור והמתייחס לתחרות.
 4.2 עורכת התחרות, מנהליה, עובדיה וכל מי מטעמה, אינם אחראים בכל צורה שהיא לגבי תקלות כלשהן בניהול התחרות.
 4.3 התחרות נסמכת, בין היתר, על אמצעי מחשוב ותוכנות מחשב, אשר אינן חסינות מכל טעות או תקלה. עורכות התחרות אינן מתחייבות כי התחרות תקוים ללא תקלה, שגיאה, נפילה או טעות, ולמשתתף לא תהיה כל טענה או תביעה כתוצאה מכך.
מבלי לגרוע מכלליות האמור, מוצהר במפורש כי ההשתתפות בתחרות הינה לצורכי שעשוע, וכי עלולות ליפול טעויות בתחרות, וכי בכל מקרה ההשתתפות בתחרות לא תקים למשתתף כל עילה, טענה או תביעה הקשורה במישרין או בעקיפין עם התחרות, ניהולה, תוצאותיה ו/או כל הכרוך בה.
עורכת התחרות, מנהליה, עובדיה וכל מי מטעמה, אינם אחראים בכל צורה שהיא לגבי תקלות כלשהן, עקב ביצוע לקוי של השירותים הקשורים בספקי שירותים, או עקב גורמים שאינם תלויים בהם.
5. תנאים נוספים
 5.1 עורכת התחרות רשאיות להפסיק בכל עת, ולאלתר, מכל סיבה שהיא, לפי שיקול דעתן המוחלט והבלעדי, את התחרות, כולה או כל חלק ממנה, ו/או לשנות את תנאיה ו/או כל אחד מהמועדים הנקובים בה
 5.2 עורכת התחרות שומרות לעצמן את הזכות לעכב ו/או לבטל את מסירת הפרסים מכל סיבה שימצאו לנכון
 5.3 עורכת התחרות רשאית (אך אינה חייבת) שלא למסור כל פרס למשתתף ו/או לפסול הצבעות למשתתף (כולן או חלקן) שעולה חשש כי זכה ו/או דורג בתחרות תוך ביצוע מעשה של זיוף, מרמה, עבירה בחוסר תום לב, או כל פעולה אשר נחשדת שנועדה לעקוף את הוראות תקנון זה, גם אם היה זוכה אף ללא אותו מעשה, וגם אם אותו מעשה בוצע בקשר עם פעילות אחרת של האתר.   
המשתתף מסכים לתקנון זה ופוטר את עורכת התחרות מכל טענה, דרישה או תביעה הקשורה, במישרין או בעקיפין, בקשר עם התחרות ו/או הזכייה או אי הזכייה בה, בלא יוצא מהכלל.

 

 
                 
  מתנה ליום הולדת ג'סטין ביבר - הביוגרפיה הבלתי מאושרת פיצהפיתה אגדות מוזיקליות לילדים רז הולך לגן ילדים מבשלים זהרורים ספר קריאה לילדים האי המסע של זואי
     
 
 

רוצה לקרוא ספרים? ולהיות חלק מכותבי האתר?   
צור קשר    

 
תגיות: ספרים, ילדים, ספרי ילדים, ספרים לילדים, מתנה ליום הולדת, מתנה, יום הולדת, מתנות, ימי הולדת, ספר מתנה ליום הולדת, אליה שוסטרמן

  תקנון MP ביגו MP בנות  MP בנים  MP משחקים MP הורדות MP טלויזיה MP  מעריב לילדים MP פסטיגל MP כוכבים  
  מוגובי MP הדרדסים MP מזרחי MP קרקס MP ערוץ דיסני MP קסמים MP מסנגר MP עולמות וירטואלים MP פוקימון MP ספורטיבי  
  עולם החלל MP בית לסין
ילדים
MP רדיו לילדים MP   MP פורומים לילדים MP מפת אתרים MP אינדקס
אתרים
MP בניית אתרים לילדים MP קנדי קראש MP עולם הילדים  
  דף הבית MP אתרי בנות MP ערוץ הילדים MP יומנו של חנון MP אפליקציות  טרנדים MP                    
 

מפת אתר - מה באתר דף הבית הראשון שלי:בניית אתרים לילדים, יום הולדת ,בונבי שידוני , דפי צביעה לסוכות ,מוגובי, קייטנה, אתרי ילדים, שימושון משפחה ,ציורי ילדים, חוגים לילדים, דף הבית, קטנטנים, פאזלים, אתגרים, וובקינז משחקים לילדים: עולם המשחקים, באבלס משחקים , משחקי ילדים, משחקים של פעם, אתרי משחקים משחקי בנות: משחקי איפור, משחקי הלבשה, עיצוב חדרים, בניית בובות, משחקי בישול, הלבשת בובות, נסיכות, בניית בובות, סרטים נסיכות, משחקי צביעה, משחקי תפקידים, הלבשת כלות אקשן :בן 10, משחקי מרוצים, משחקי יריות, משחקי ספורט, משחקי כדורגל, משחקי ארקייד, משחקי חשיבה, משחקי טיסה, משחקי פעולה יצירה: צביעה במחשב, דפי צביעה, עוגות יום הולדת, עוגת דורה, צביעה ויצירה, אתרי צביעה, כרטיסי ברכה, יצירה לילדים, פעילות יצירה, חזרה ללימודים חגים: ראש השנה,סוכות,סתיו,חנוכה,ט"ו בשבט,יום המשפחה,פורים,אביב,פסח,יום העצמאות,שבועות,יום ירושלים, קיץ טלוויזיה: ערוץ הילדים, ערוץ דיסני, כמעט מלאכים, דייגו, בנות הים, דרדסים, דורה ובוץ, בראץ, ברבי, בוב הבנאי, בוב ספוג, ווינקס, פסטיגל 2013,פסטיבל פסטיגל, מותק של פסטיבל עוד: MyFirstHomePage, אופטומטריסט שירי ילדים, מתכונים לילדים ביגו:  בנות, בנים, משחקים, הורדות, טלויזיה, פסטיגל, עולמות וירטואלים, גסטין ביבר, פייסבוק , עולם הטרנדים , סדרות וכוכבים , מזרחי מעריב לילדים:  קומיקס בדיחות חידות המומחה, בוחן עצמי  מומלץ: פליקס - דף הבית הראשון שלי חדשים ומומלצים: עולם המשחקים, עולם משחקי בנות , עולם הסרטים , סידה ודן, הדרדסים,
 משחקי כדורים
דפי צביעה לחנוכה, אפליקציות לילדים


//