על הסרט כלבים בחלל
מוסקבה 1962. מכונית לבנה עם חלונות כהים נוסעת מחוץ לשערי הקרמלין לכיוון הכיכר האדומה, מלווה בשיירת אופנועים. המכונית מגיעה לשדה התעופה: נעלי עור שחורות מציצות מהדלת ומיד אחריהן מגיח ראשו של הנוסע. הסוכן המיוחד של ה ק.ג.ב אוחז בידיו מלונה קטנה ומיוחדת ובתוכה גור קטן שלצווארו קשורה לולאת פרפר גדולה ואדומה. יחד שניהם טסים לוושינגטון.
הכלבלב הוא מתנה מחרושצ'וב לקרולין, בתו של הנשיא האמריקאי ג'ון קנדי. קרולין שמחה מאוד מהמתנה, היות ופושוק הגור החמוד הוא בנה סטרלקה, מי שהייתה הכלבה הראשונה בעולם שהגיעה לחלל.
למרבה הצער קרולין לא יודעת לדבר רוסית והיא לא מבינה את שפתם של הכלבים... לכן היא לא מצליחה להבין את מה שפושוק מנסה לספר לה.
מוסקבה הייתה כולה עיר בבהלה בשנות ה-50 וכל כלבי העיר פחדו להסתובב חופשי ברחובות או אפילו להוציא את האף החוצה. איש אחד היה מדי ערב מופיע בהפתעה גמורה במכוניתו השחורה ומיד אחר כך עוד כלב היה נעלם...
איש לא ידע לאן לוקחים את הכלבים ואף אחד כמעט לא הצליח לחמוק מאותה מכונית שחורה. אף אחד חוץ מסטרלקה, כלבת הרחוב שהצליחה לברוח מהמכונית פעמים רבות בעזרת חברה הטוב, הרמאי הבלתי נלאה – לני העכברוש. שניהם ביחד היו צוות מנצח ואפילו בימים הקשים תמיד הם הצליחו להשיג איכשהו בסופו של דבר עצם לסטרלקה וחתיכת גבינה ללני.
שניהם לא היו יכולים אפילו לדמיין שלא רחוק מהם באוהל קרקס, יש כלבה בשם בלקה שמעולם לא הייתה צריכה לדאוג לארוחת הערב שלה. החלום הגדול של בלקה היה להיות מפורסמת, לזכות למחיאות כפיים ולעוף לשמיים על הנדנדה באוהל הגדול...
יום אחד החלום שלה מתגשם: בלקה מופיעה על מתקן הטיל המעופף בקרקס. למעלה, למעלה, מהר יותר ומהר יותר... והטיל יוצא משליטה ועף לשמיים. כל הקהל בקרקס משתומם מהמופע המרשים. באוהל משתרר שקט מוחלט והכרוז מנסה לשבור את השקט ומודיע על בואם של הליצנים...
באותו זמן, לני וסטרלקה הרעבים מנסים להשיג קצת כסף ומחפשים מטבעות שנשארו במכשיר הטלפון הציבורי כדי לקנות משהו לארוחת הערב. לפתע הטיל עם בלקה המבוהלת עליו נוחת ממש מולם. "האם תוכלו בבקשה להראות לי את הדרך לקרקס?" שואלת בלקה. סטרלקה כלבת הרחוב, אינה רגילה לשפה כל כך מנומסת. בלקה וסטרלקה מעולם לא היו מסתדרות ביניהן אלמלא הצרות רדפו אותן מהפגישה המפתיעה הראשונה ביניהן...
בלקה, סטרלקה ולני שוטטו ברחובות מוסקבה השוממים כשלפתע המכונית השחורה המפורסמת תפסה אותם ומאז גורלם נקבע מראש...
רכבת לקחה את החברים מאות קילומטרים מהעיר המוכרת להם למקום מיוחד במינו – מקום ממנו משגרים ספינות חלל. הם עוברים שם אימונים אינסופיים ומבדקים פסיכולוגיים והכל תחת משמעת צבאית בהנהגתו של הכלב המאיים קזבק. "אני לעולם לא ארשה לכם לטוס לחלל החיצון" מאיים קזבק על הכלבים כמעט מדי יום. "מחוץ לחלל?!" זהו הסיכוי האחרון של בלקה לשוב לקרקס (כך חבריה יראו אותה בטלוויזיה) ושל סטרלקה למצוא את הכוכב של אבא שלה, עליו סיפרה לה אמה בילדותה. מאז אותו רגע, עמדה לנגד עיניהן של שתי הכלבות הכל כך שונות בלקה וסטרלקה מטרה חדשה אחת – לטוס לחלל!
האם הן יצליחו לעבור את האימונים והמבחנים בשלום?
האם הן יצליחו לחדור אל ליבו הקר כאבן של קזבק המאמן הקשוח?
האם אתם עדיין חושבים שבלקה וסטרלקה טסו לחלל החיצון? ובכן, זו הגרסא הרשמית של האנשים. אבל לכלבים יש את הגרסא שלהם...

על הסיפור האמיתי
אין בעולם כלב מפורסם יותר מבלקה וסטרלקה. הן היו הכלבות הראשונות שטסו לחלל, הקיפו את כדור הארץ למשך יותר מ 24 שעות וחזרו בשלום הבייתה. חברותינו בעלות ארבע הרגליים סימנו את הדרך לחלל החיצון עבור האנושות כולה. מעט מאוד אנשים יודעים שלפני המסע המוצלח של בלקה וסטרלקה, היו 19 כלבים אחרים שניסו לעשות זאת ללא הצלחה.
הרבה אנשים שואלים מדוע נבחרו כלבים להיות חיות הניסוי? פיזיולוגים סובייטים השתמשו בהם לניסויים במשך שנים רבות, הם הכירו את ההרגלים שלהם והאופן בו הגוף שלהם מגיב. בנוסף כלב היא חיה רגועה יחסית וקלה לאימון.
המועמדים הראשונים לטוס לחלל לא הובאו מכלבייה מפורסמת ומיוחסת אלא היו כלבים מעורבים שנמצאו בפינות רחוב חשוכות. הכלבים שהיו בקבוצת הכלבים הראשונה נתפסו, נוקו, קבלו אוכל והוכנסו למוסדות מחקר. בגלל העובדה שתאי האכסון לא יועדו למשקל כבד המדענים העמידו קריטריונים מאוד מדויקים. הקוסמונאוטים הפוטנציאליים היו צריכים לשקול לא יותר מ 6 ק"ג ולא להיות גבוהים יותר מ 35 ס"מ. מדוע נבחרו כלבי תערובת כשיש סוגי כלבים רבים שעונים לקריטריונים האלה? המדענים והרופאים חשבו שכלבי התערובת שנמאו ברחוב נאלצו להיאבק כדי לשרוד בחיי היומיום שלהם ולכן עברו תוך כדי התהליך סלקציה טבעית.
חוקי הרחוב אומרים שכל אחד נלחם בכל אחד ומעבר לזה – כל אחד דואג לעצמו. על פי חוקי הרחוב – החזק תמיד שורד ולכן כלבי הרחוב יכולים לשאת משא יותר כבד מכל כלב אחר. בנוסף, קל יותר לאלף כלבי תערובת כי הם הרבה פחות מפונקים. אנשי הפיתוח הרוסיים הדגישו גם את הצד האסתטי – היה ברור שאם המשימה תצליח תמונות של הכלבים יוצגו בעמוד הראשון בכל העיתונים. קוראים מכל העולם ימחאו כפיים לקוסמונאוטים בעלי ארבע הרגליים. לכן המועמדים למשימה עברו מה שנקרא "מבחן פנים" : הכוכבים לעתיד צריכים היו להיות חמודים, בכושר ובעלי פנים עם מראה אינטלקטואלי. הכלבים היו צריכים לעבור כל מיני מבחנים נוספים: היה עליהם לשבת בתא מבלי לזוז למשך דקות ארוכות, לשאת משקולות כבדים, לעמוד בכל מיני תנודות וטלטולים כשהם לובשים את חליפות החלל הניסיוניות שמאפשרות למדוד את קצב הלב, השרירים, המוח, לחץ הדם, קצב הנשימה שלהם וכו'...
בתחילה הכלבים לא נשלחו עד לחלל אלא לגובה של 100-150 ק"מ בלבד. 29 מהטיסות האלה התרחשו בין יולי 1951 לספטמבר 1962. 8 מהם הסתיימו באופן טראגי.
הכלבה הראשונה שעברה את כל המבחנים הייתה לייקה אשר נשלחה אל ב 3.11.1957.
אפילו לפני ההמראה, המדענים ידעו שמדובר ב"טיסת קמיקזה", משום שבאותם ימים לא היו יכולים להשיב את הספינה מהחלל חזרה לכדור הארץ. בתחילת 1960 התקבלה החלטה סודית להטיס את האדם הראשון לחלל ואפילו נקבע תאריך – דצמבר 1960. הכל היה מוכן לטיסה ונותר רק עניין אחד נוסף לסגור: שתי ספינות עם כלבים עליהן היו צריכות לטוס לחלל קודם לכן, כדי לבדוק שהכל תקין.
הטיסה הניסיונית הראשונה לא עברה בהצלחה. ואז ב-20 לאוגוסט 1960 נשלחה לחלל הספינה עם בלקה וסטרלקה. הן היו הקוסמונאוטיות הראשונות. בלקה וסטרלקה הפכו במהירה להיות אהודות בקרב הציבור כולו. לקחו אותן לגנים, לבתי ספר, בתי יתומים וכד'. לכתבים במסיבות עיתונאים ניתנה הזדמנות ללטף את הכלבות החמודות, אך הם הוזהרו שהם יכולים להינשך.
סטרלקה נכנסה להריון וילדה פעמיים כלבלבים קטנים וחמודים שכולם רצו לאמץ בתור כלבי מחמד. באוגוסט 1961 חרושצ'וב בעצמו ביקש את אחד הגורים כדי להעניק אותו כמתנה לאשתו וילדתו של קנדי, נשיא ארה"ב באותם ימים.
התהילה לה זכה יורי גאגארין, האדם הרוסי הראשון שטס לחלל התגמדה ביחס לזו של החלוצות בלקה וסטרלקה. באחת מארוחות הערב הרשמיות הרים יורי גאגארין את כוסו ואמר: "אני עדיין לא מצליח להבין מי אני, האדם הראשון שטס לחלל, או הכלב האחרון". כך, במה שנראה כבדיחה, הודה למעשה הקוסמונאוט לקודמותיו בעלות ארבע הרגליים, אשר סללו עבורו את הדרך אל הכוכבים...
 

 

 

 

 

 

 

 

 

תקנון התחרות כלבים בחלל:

1. כללי:
 1.1      דף הבית הראשון שלי (להלן: "עורכת התחרות") מכריזה על הפעילות נושאת הפרסים ("התחרות") באתר דף הבית הראשון שלי ("האתר").
 1.2 הפעילות פתוחה לכל הגולשים באשר הם, למעט עובדי עורכת התחרות ובני משפחותיהם.
 1.3 התחרות תחל ביום  א 9/10/11 בשעה 05:00 ותסתיים ביום במוצש   22/10/11 בשעה 24:00 ("תקופת הפעילות").
 1.4 עורכת התחרות רשאיות להפסיק את התחרות ללא הודעת מוקדמת.
 1.5  עורכת התחרות רשאיות לשנות כל מועד הנקוב בתקנון זה לפי ראות עיניהן.
 1.6 בכל מקרה של סתירה ו/או אי התאמה בין תקנון זה לבין כל פרסום אחר מכל סוג ומין, יגברו  הוראות תקנון זה והן אשר תקבענה. המודעות והפרסומים השונים הם לנוחות המשתתפים בלבד.
 1.7  בהשתתפות בפעילות מאשר המשתתף כי הוא מסכים לתקנון זה ולתקנון אתר דף הבית הראשון שלי המופיע בכתובת http://www.myfirsthomepage.co.il/mfhp/terms.htm ("תקנון האתר"), וכן פוטר את עורכת התחרות מכל טענה, דרישה או תביעה הקשורה, במישרין או בעקיפין, עם התחרות, בלא יוצא מהכלל.
2. כללי התחרות:
 2.1 במשך תקופת הפעילות תפרסם עורכת התחרות חידון בנושא  והגולשים יוזמנו לענות על החידה שתפורסם.  
2.2. אופן ההשתתפות במבצע: יש לענות נכונה על החידה המופיעה באתר אשר נשאלת בקשר לפעילות בתום המענה יש למלא את בקשת ההשתתפות בדף האתר הנ"ל ולשלוח את הטופס באמצעות כפתור השליחה המופיע בתחתית טופס החידון.
. 2.3הזכייה: המשתתפים במקומות ה  280,320,360  60,100,140,160,200,240, 20 מבין המשתתפים שתשובתם הנכונה על החידה הנ"ל נקלטה במערכת האתר, יזכה בפרס.
2.6 הפרס: כרטיס זוגי לסרט כלבים בחלל קולנוע דיזנגוף, סינמה סיטי גלילות, סינמה סיטי ראשל"צ, גלובוס מקס נתניה, גלובוס מקס קריון, גלובוס מקס ב"ש.תוקף: 6.10-31.11 בימים א-ה בלבד לא כולל שבת וחג או עד ירידת הסרט מבית הקולנוע. הראשון מביניהם. בשעות ההקרנה של הסרט.לא כולל תלת מימד 
2.7 הפרס -  ישלח בדואר
2.8 בנוסף, עורכת התחרות רשאית להתנות את קבלת הפרס בחתימה של ההורה/האפוטרופוס החוקי של הזוכה על מסמכים (לאחר שהזדהה)
2.9  שימו לב: בעצם השתתפותכם במבצע אתם וההורים שלכם או האפוטרופוס החוקי שלכם (להלן:"ההורה") מסכימים לאמור בתקנון זה ומאפשרים לנו לעשות שימוש בפרטים שמסרתם לידינו במסגרת ,תחרות זו על מנת לפרסם את זכייתכם באתר ו/או בכל מדיה אחרת, ללא הגבלה, אם וככל שנחפוץ בכך.
3. זוכים ופרסים:
3.1 ההודעה על הזכייה תימסר לזוכה על פי שיקול דעתה הבלעדי והמוחלט של דף הבית הראשון שלי באחד (או יותר) מן האמצעים הבאים: כתובת הדואר האלקטרוני או טלפון או מסר אישי באתר ("ההודעה על הזכייה").
3.2 זוכה אשר לא אותר תוך זמן סביר ו/או לא ישיב להודעה על הזכייה ייחשב כמוותר על זכייתו, יאבד את זכותו לקבלת פרס כלשהו ולא תהא לו כל טענה ו/או דרישה ו/או תביעה בגין אובדן הזכות כאמור.
3.3 הפרסים הינם אישיים ואינם ניתנים להסבה לאחר, להחלפה, לשינוי או להמרה בכסף ולא בשווה כסף ולא בכל פרס או מוצר אחר.
3.4 עורכת התחרות שומרת לעצמה את הזכות להוסיף, לגרוע, ולשנות את הפרסים ולהציע פרס חלופי באותו ערך, על פי שיקול דעתן הבלעדי.
3.5 הפרסים ניתנים ע"י ההפקת  ולה האחריות הבלעדית מימושם לגבי כל נושא הקשור לפרסים עצמם, ומבלי לגרוע מכלליות האמור, לרבות מתן הפרסים, טיבם ותוצאות מימושם. מוסכם על המשתתף בתחרות כי לדף הבית הראשון שלי לא תהיה כל אחריות בעניינים אלו.
4. פטור מאחריות:
4.1 המשתתף מצהיר בזאת, כי אין ולא תהיה לו ולכל הבאים בשמו או מטעמו, כל טענה ו/או  דרישה ו/או תביעה כלפי עורכת התחרות, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה, בין היתר, בכל הקשור והמתייחס לתחרות.
 4.2 עורכת התחרות, מנהליה, עובדיה וכל מי מטעמה, אינם אחראים בכל צורה שהיא לגבי תקלות כלשהן בניהול התחרות.
 4.3 התחרות נסמכת, בין היתר, על אמצעי מחשוב ותוכנות מחשב, אשר אינן חסינות מכל טעות או תקלה. עורכות התחרות אינן מתחייבות כי התחרות תקוים ללא תקלה, שגיאה, נפילה או טעות, ולמשתתף לא תהיה כל טענה או תביעה כתוצאה מכך.
מבלי לגרוע מכלליות האמור, מוצהר במפורש כי ההשתתפות בתחרות הינה לצורכי שעשוע, וכי עלולות ליפול טעויות בתחרות, וכי בכל מקרה ההשתתפות בתחרות לא תקים למשתתף כל עילה, טענה או תביעה הקשורה במישרין או בעקיפין עם התחרות, ניהולה, תוצאותיה ו/או כל הכרוך בה.
עורכת התחרות, מנהליה, עובדיה וכל מי מטעמה, אינם אחראים בכל צורה שהיא לגבי תקלות כלשהן, עקב ביצוע לקוי של השירותים הקשורים בספקי שירותים, או עקב גורמים שאינם תלויים בהם.
5. תנאים נוספים
 5.1 עורכת התחרות רשאיות להפסיק בכל עת, ולאלתר, מכל סיבה שהיא, לפי שיקול דעתן המוחלט והבלעדי, את התחרות, כולה או כל חלק ממנה, ו/או לשנות את תנאיה ו/או כל אחד מהמועדים הנקובים בה
 5.2 עורכת התחרות שומרות לעצמן את הזכות לעכב ו/או לבטל את מסירת הפרסים מכל סיבה שימצאו לנכון
 5.3 עורכת התחרות רשאית (אך אינה חייבת) שלא למסור כל פרס למשתתף ו/או לפסול הצבעות למשתתף (כולן או חלקן) שעולה חשש כי זכה ו/או דורג בתחרות תוך ביצוע מעשה של זיוף, מרמה, עבירה בחוסר תום לב, או כל פעולה אשר נחשדת שנועדה לעקוף את הוראות תקנון זה, גם אם היה זוכה אף ללא אותו מעשה, וגם אם אותו מעשה בוצע בקשר עם פעילות אחרת של האתר.   
המשתתף מסכים לתקנון זה ופוטר את עורכת התחרות מכל טענה, דרישה או תביעה הקשורה, במישרין או בעקיפין, בקשר עם התחרות ו/או הזכייה או אי הזכייה בה, בלא יוצא מהכלל.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
  תקנון MP ביגו MP בנות  MP בנים  MP משחקים MP הורדות MP טלויזיה MP  מעריב לילדים MP פסטיגל MP כוכבים  
  מוגובי MP הדרדסים MP מזרחי MP קרקס MP ערוץ דיסני MP קסמים MP מסנגר MP עולמות וירטואלים MP פוקימון MP ספורטיבי  
  עולם החלל MP בית לסין
ילדים
MP רדיו לילדים MP   MP פורומים לילדים MP מפת אתרים MP אינדקס
אתרים
MP בניית אתרים לילדים MP קנדי קראש MP עולם הילדים  
  דף הבית MP אתרי בנות MP ערוץ הילדים MP יומנו של חנון MP אפליקציות  טרנדים MP                    
 

מפת אתר - מה באתר דף הבית הראשון שלי:בניית אתרים לילדים, יום הולדת ,בונבי שידוני , דפי צביעה לסוכות ,מוגובי, קייטנה, אתרי ילדים, שימושון משפחה ,ציורי ילדים, חוגים לילדים, דף הבית, קטנטנים, פאזלים, אתגרים, וובקינז משחקים לילדים: עולם המשחקים, באבלס משחקים , משחקי ילדים, משחקים של פעם, אתרי משחקים משחקי בנות: משחקי איפור, משחקי הלבשה, עיצוב חדרים, בניית בובות, משחקי בישול, הלבשת בובות, נסיכות, בניית בובות, סרטים נסיכות, משחקי צביעה, משחקי תפקידים, הלבשת כלות אקשן :בן 10, משחקי מרוצים, משחקי יריות, משחקי ספורט, משחקי כדורגל, משחקי ארקייד, משחקי חשיבה, משחקי טיסה, משחקי פעולה יצירה: צביעה במחשב, דפי צביעה, עוגות יום הולדת, עוגת דורה, צביעה ויצירה, אתרי צביעה, כרטיסי ברכה, יצירה לילדים, פעילות יצירה, חזרה ללימודים חגים: ראש השנה,סוכות,סתיו,חנוכה,ט"ו בשבט,יום המשפחה,פורים,אביב,פסח,יום העצמאות,שבועות,יום ירושלים, קיץ טלוויזיה: ערוץ הילדים, ערוץ דיסני, כמעט מלאכים, דייגו, בנות הים, דרדסים, דורה ובוץ, בראץ, ברבי, בוב הבנאי, בוב ספוג, ווינקס, פסטיגל 2013,פסטיבל פסטיגל, מותק של פסטיבל עוד: MyFirstHomePage, אופטומטריסט שירי ילדים, מתכונים לילדים ביגו:  בנות, בנים, משחקים, הורדות, טלויזיה, פסטיגל, עולמות וירטואלים, גסטין ביבר, פייסבוק , עולם הטרנדים , סדרות וכוכבים , מזרחי מעריב לילדים:  קומיקס בדיחות חידות המומחה, בוחן עצמי  מומלץ: פליקס - דף הבית הראשון שלי חדשים ומומלצים: עולם המשחקים, עולם משחקי בנות , עולם הסרטים , סידה ודן, הדרדסים,
 משחקי כדורים
דפי צביעה לחנוכה, אפליקציות לילדים


//